پادکست های آرمین نورانی

شروع پادکست جدید

در این پادکست قصد داریم که درباره موضوعاتی مثل: بازاریابی، فروش، رهبری، مدیریت، کسب و کار و انگیزشی صحبت کنم.

امیدوارم که براتون مفید باشه و حتما برامون کامنت بزارید و ما رو حمایت کنید.

خواندن متن بستن

انگیزشی - رستوران سلف سرویس

پادکست رستوران سلف سرویس

یکی از افراد معروف آمریکا برای نخستین بار به یک رستوران سلف سرویس دعوت شد. پس از حضور در رستوران، مرتب منتظر بود که شخصی برای گرفتن سفارش از او بر سر میز حاضر شود، اما هر ساعت منتظر ماند هیچ کس به سراغ او نیامد. زمان گذشت و مشاهده می کرد که تمام افرادی که پس از او وارد رستوران شده‌اند، همگی مشغول صرف غذای خود هستند.

این موضوع به شدت او را عصبانی کرد و مدام با خود در حال جنگ بود که چرا در این رستوران هیچ کس برای او احترام قائل نیست و به او توجه نمی کند. در ذهنش مدام با این افکار درگیر بود تا اینکه پس از گذشت مدت زمانی، مرد دیگری بر سر میز کناری او نشست و مشغول صرف غذای خود شد.

شخص معروف با دیدن این صحنه دچار عصبانیت دوچندان شد. نزدیک میز آن فرد رفت و از او پرسید: آقای محترم شما همین پنج دقیقه پیش وارد رستوران شده‌اید و هم اکنون بشقابی پر از غذاهای رنگارنگ در مقابل شماست. اما من مدت زمان زیادی است  که بر سر این میز نشستم و هیچ کس برای تحویل سفارش من نیامده. علت چیست؟

مرد مقابل اینگونه پاسخ داد که: اینجا رستوران سلف سرویس است  و شما می‌توانید به انتهای سالن مراجعه کنید. ازغذاهای روی میز هر کدام را که مایل بودید، بردارید و سپس  هزینه آن را پرداخت نمایید و غذای تان را میل کنید. در واقع در این رستوران همه چیز در اختیار شخص شماست.

فرد معروف با شنیدن این جمله کمی جا خورد و به فکر فرو رفت. نهایتاً به این نتیجه رسید که زندگی دقیقاً مانند یک رستوران سلف سرویس است و همه چیز برای لذت بردن مهیا است. اما متأسفانه اغلب افراد آنقدر محو تماشای خوشبختی دیگران هستند که فراموش می کنند هر آنچه دیگران از آن بهره می‌برند، می تواند در اختیار آنها نیز باشد.

بنابراین بهتر است در زندگی به جای یکجانشینی و عصبانیت، به فکر این باشیم که قدمی برداریم و سپس از بین شرایط هایی که برای ما مهیا می‌شود و هدایایی که زندگی در اختیار ما قرار می دهد، همه چیز های مورد علاقه خود را برداریم و از آنها لذت ببریم.

خواندن متن بستن

انگیزشی - قورباغه

انگیزشی - خواب غفلت

پادکست خواب غفلت

مردی در استخدام یک خانواده جک بود. روزی جک او را احضار کرد و گفت جیمز چند سال است که پیش ما کار می کنی؟ جیمز: حدود سی سال…

جک: تا جایی که میدانم تو را برای نگهداری سگ هایمان استخدام کردیم.

جیمز: بله درست است.

جک: میدانی آن سگ ها 27 سال پیش مرده اند.

جیمز: بله قربان. حالا چه باید بکنم؟

بسیاری از مردم مانند جیمز عمل میکنند و منتظرند تا دیگران به آنها بگویند که چه کاری را باید انجام دهند. تقریبا همه انسانها دارای نظرات و نیت های خوب هستند اما بسیاری از آنها به نظرات خود عمل نمی کنند. انسان ها برای اینکه کاری صورت دهند نیاز به ابتکار عمل دارند. همه ما به 4 دسته زیر تقسیم میشویم:

1- افرادی که بی آنکه کسی چیزی به آنها بگوید، کارشان را به درستی انجام میدهند.

2- افرادی که وقتی به آنها بگویید، کارشان را به درستی انجام میدهند.

3- افرادی که وقتی کسی چند بار به آنها بگوید، کارشان را به درستی انجام میدهند.

4- افرادی که در هر صورت کارشان را به درستی انجام نمیدهند. امیدوارم از افراد گروه اول باشیم.

خواندن متن بستن

انگیزشی - موش آزمایشگاهی