instagram-security

4 روش امنیت پیج اینستاگرام

4 روش امنیت پیج اینستاگرام

4 روش امنیت پیج اینستاگرام

یکی از مهمترین مواردی که باید در نگهداری پیج اینستاگرام رعایت کنیم امنیت آن است.

در سال های قدیم پیج ها به صورت شخصی بود و فقط صرف گذاشتن عکس های خانوادگی و خاطرات بوده، اما امروزه خیلی ها از این طریق کسب و کار خود را راه انداخته و در حال کسب درآمد هستند به همین دلیل اطلاعات شما که شامل عکس و فیلم های شما و از همه مهمتر فالوورهای شما که حتی مشتریان شما هم محسوب می شوند از اهمیت بالایی برای شما برخوردار هستند، پس باید از نظر امنیتی راه های زیادی را انجام دهید تا از حمله هکرها جلوگیری کنید.

  • استفاده از یک پسوورد قوی

یکی از راه های جلوگیری از هک و فیشینگ در هنگام ساخت اکانت استفاده از رمز قوی می باشد. شما باید برای اینکار از Password Generator (سازنده پسوورد اتوماتیک) و اپ مدیریت پسوورد استفاده کنید.از این طریق به راحتی می توانید بدون به خاطر سپردن پسوورد خود از این برنامه ها استفاده کنید.

حتی وب سایت هایی وجود دارد که درصد قوی یا ضعیف بودن پسوورد شما رو به شما نشان می دهند که از همین طریق می توانید با خیال راحت یک پسوورد قوی برای هر کدام از اکانت هایتان استفاده کنید.

و در آخر به هیچ وجه به هیچ پیامی در اینستاگرام و هیچ ایمیلی که برایتان ارسال شد و درخواست پسوورد کردند جواب ندهید و سریعا آنها را پاک کنید.


حتما بخوانید: NFT چیست؟ کاربرد آن


  • فعال کردن Two-Factor Authentication

فعال کردن رمز دو مرحله ای مانند یک لایه امنیتی دیگر روی لایه اول شما (پسوورد) قرار می گیرد که همین امر باعث دوبرابر شدن قدرت پسوورد شما و سخت شدن نفوذ و هک شدن اکانت شما می شود.

به چه شکل کار می کند؟ وقتی شما قصد ورود به پیج خود را دارید از شما از طریق یک کد امنیتی (Security Code) هویت شما را احراز می کند که امروزه این امر توسط اپلیکیشن هایی مانند: Google Authenticator هم انجام می شود که مانند یک رمز پویا عمل میکند و هر 10 ثانیه یک رمز جدید تولید می کند.


حتما بخوانید: تغییر اسم شرکت فیسبوک به متا


  • امن بودن ایمیل خودتون رو بررسی کنید

فکرشو بکنید اکانت های خودتون رو به یک ایمیل متصل کردید و یک نفر به آن ایمیل دسترسی پیدا کند؟ چه می شود؟

22% از کاربران اینترنت اعلام کردند که اکانت های آنها هک شده است و 14% آنها اعلام کرده اند که حساب هایشان بیشتر از 2 بار هک شده اند. پس بهترین راه برای ایمن بودن از هک ، امن کردن ایمیل خود است. هم با پسووردهای سخت و قوی و هم با پسوورد دو مرحله ای ایمیل

  • از برنامه های جانبی برای اینستاگرام استفاده نکنید

امروزه خیلی از ما از یکسری اپلیکیشن هایی استفاده می کنیم که به اکانت ما دسترسی دارند مانند: نرم افزارهای فالوئر بگیر، ادیت عکس و فیلم و یا حتی بعضی بازی ها

همین امر باعث می شود که این اپلیکیشن ها به حساب ما ماه ها و یا سال ها دسترسی مستقیم داشته باشند و اطلاعات شخصی ما را بررسی کنند. اگر دیتابیس آنها مورد حمله قرار بگیرد هکرها می توانند به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنند و یا حتی اطلاعات ما را دزدیده و بفروشند.

برای مدیریت این مورد از طریق اینستاگرام وب وارد اکانت خودتون بشید و در گزینه تنظیمات (Setting) وارد گزینه “Apps and Website” شوید تا ببینید چه برنامه هایی به پروفایل شما متصل هستند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *